Materac jest podstawą dobrego wypoczynku i snu. W ofercie polskich marek takich jak Janpol, znajdziemy modele, które warte są uwagi.

Dobry materac to podstawa

Wypoczynek nocny jest jedną z podstaw naszego samopoczucia. Dobrze wiemy jak jedna zarwana noc potrafi sprawić, że czujemy się zmęczeni, zniechęceni do wszystkiego, brakuje nam wtedy energii. Dlatego też warto zastanowić się co wpływa na jakość naszego snu i jak o nią zadbać.

Za dobry sen odpowiada wiele czynników. Można je podzielić na kilka grup. Są czynniki zewnętrzne, takie jak na przykład odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia czy zanieczyszczenia świetlne. Mieszkańcom dużych miast te dwie kwestie mogą sprawiać problemy – nawet w nocy poziom hałasu potrafi być wysoki, a neonowe światła reklamowe nie pozwalają na spokojny sen. Drugą grupą czynników są czynniki zdrowotne – bezsenność jest „chorobą cywilizacyjną” XXIw. Borykamy się z nią z uwagi na codzienny stres, zaburzenia hormonalne, depresję, nieregularny tryb życia. Jest też grupa czynników bardzo indywidualnych, związanych z komfortem, wygodą. W tym zakresie pod uwagę bierzemy odpowiedni materac, poduszki podpierające kark i głowę, temperaturę pomieszczenia. Ta ostatnia grupa czynników stanowi kwestie, od których najłatwiej zacząć walkę o zdrowy sen. Wymiana materaca na lepszy, wyższej klasy na pewno poprawi jakość naszego snu.

Warto mieć też na uwadze, że w łóżku spędzamy wiele godzin na wypoczynku – czytając książki, oglądając filmy. Mając nieodpowiedni materac narażamy się na zwyrodnienia kręgosłupa i towarzyszący im ból.

Janpol – producent materacy z Polski

Coraz częściej stawiamy ostatnio na polskie marki. Dostrzegamy wysoką jakość wykonania i dbałość o szczegóły u rodzimych producentów. Nie inaczej jest z materacami. Warto zwrócić uwagę na markę Janpol. Firma funkcjonuje na rynku już 25 lat, stale rozwijając swoją ofertę. Materace Janpol łączą ze sobą tradycję i nowoczesność. Producent korzysta z najnowszych technologii, oferując klientom materace każdego typu, do których dobrać można także pokrowce, pozwalające zapewnić odpowiednią higienę i dodatkowy komfort. Materace Janpol to produkty o właściwościach ortopedycznych – świetnie sprawdzą się nie tylko osobom, którym zależy na komfortowym wypoczynku, ale także tym, którzy zmuszeni są do długiego leżenia, osobom, które borykają się z problemami kręgosłupa.

Zalety materacy Janpol

Materace Janpol takie jak na przykład model Andromeda, charakteryzują się konstrukcją zróżnicowaną ze względu na różne potrzeby partii ciała. Wyróżnić możemy siedem stref twardości – każda z nich w odpowiedni sposób podpiera inną partię ciała. Taka konstrukcja podyktowana jest faktem, iż nieco inne „wymagania” mają barki, inne dolny odcinek kręgosłupa. Materac Janpol ma za zadanie zapewnienie takiego podparcia, aby zapewnić komfort, niezależnie od pozycji, w jakiej leżymy, bez uczucia zapadania się.

Warto zwrócić też uwagę na modele ze sprężyną Multipocket – ta nowatorska konstrukcja polega na zamknięciu każdej z wykorzystanych sprężyn w osobnej kieszonce, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie się produktu do partii ciała.

Wśród materacy Janpol znajdziemy modele lateksowe (np. Atena) – są to materace rehabilitacyjne, w których wypełnienie jest lateksowe. Jest to materac idealny dla alergików, astmatyków – charakteryzuje się wysoką higieną użytkowania, w lateksie nie rozwijają się drobnoustroje, roztocza. Warto wspomnieć też, że lateks świetnie współpracuje ze sprężynami kieszeniowymi, wydłużając żywotność materaca. Produkt nie odkształca się i nie traci swoich właściwości.

Dobrą opcją są też materace piankowe takie jak model Bella. Jego wkład tworzy kombinacja dwóch pianek. Materac charakteryzuje się wysoką elastycznością i wyższą niż standardowa sprężystością – dzięki temu, dopasowanie do krzywizn ciała jest idealne. Cechą wyróżniającą pianki jest poprzeczne profilowanie na ich powierzchni, dzięki czemu powstają strefy o zróżnicowanej twardości. Cechą charakterystyczną piankowych materacy Janpol jest również doskonała wentylacja – w obrębie produktu nie gromadzi się dzięki temu wilgoć, utrzymana jest odpowiednia termoregulacja organizmu w czasie snu.

Dzięki swoim właściwościom, materace Janpol są idealnym rozwiązaniem także dla par – konstrukcja tłumiąca drgania pozwala wyspać się nawet jeśli obok nas leży wiercący się partner. Ma to swoje zalety także gdy wstajemy o różnych porach.

Oferta firmy Janpol

Oferta firmy Janpol obejmuje wiele różnych rodzajów materacy. Cechują się one nie tylko pożądanymi dla dobrego snu właściwościami, ale również wysoką jakością wykonania. Dzięki temu, kupując materac Janpol możemy mieć pewność, że wybieramy produkt, który posłuży nam latami.

W ofercie znajdują się również pokrowce, które dodatkowo można prać, dzięki czemu dodatkowo zwiększa się higiena snu. Jednym z nich jest na przykład Tencel – tworzy go specjalna tkanina, którą wykonano z materiałów biodegradowalnych – dzięki temu jest przyjazna nie tylko ciału, ale i środowisku. Tencel doskonale przepuszcza powietrze, absorbuje wilgoć, można go prać w 40st. C. Innym rodzajem pokrowca jest Silver Protect – ma on właściwości antyalergiczne, zapewnia ochronę przed rozwojem drobnoustrojów, zapobiega gromadzeniu się kurzu, roztoczy, również można prać go w pralce, w 40st. C.

Wybór materaca ma kolosalne znaczenie dla jakości snu. Na rynku przodują polskie produkty, choć warto też wspomnieć, że popularnością cieszą się także szwedzkie materace.

Janpol to marka, która stawia na komfort, ale i ortopedyczne właściwości swoich produktów. Ten producent materacy gwarantuje poprawę jakości snu, a co za tym idzie – lepsze samopoczucie na co dzień.

Przeczytaj także: